Visiting professors and international experts


ШУТИС-ийн хүндэт докторууд

Овог нэр
Он
Байгууллага, албан тушаал
Улс
01
Ш.Отгонбилэг
1993
Уулын баяжуулах "Эрдэнэт" үйлдвэрийн захирал
Монгол
02
С.Б.Леонов
1993
Эрхүүгийн Техникийн Их Сургуулийн ректор
ОХУ
03
С.С. Набойченко
1993
Уралын Техникийн Их Cургуулийн ректор
ОХУ
04
П.Очирбат
1994
Монгол Улсын Анхны Ерөнхийлөгч
Монгол
05
Н.Содном
1996
Техникийн Их Сургуулийн зөвлөх
Монгол
06
Тоёода Шёичиро
1997
Тоёота Моторс компаний ерөнхийлөгч
Япон
07
Хирабару Окиказү
1998
Мияаконожогийн Үндэсний Технологийн Коллежийн профессор
Япон
08
В.Е.Шукшунов
2000
Дээд Боловсролын Олон Улсын Шинжлэх Ухааны Академийн Ерөнхийлөгч
ОХУ
09
Кристиан Боде
2001
Германы Эрдмийн Солилцооны Нийгэмлэгийн Ерөнхий Нарийн Бичгийн Дарга
ХБНГУ
10
Керри Д.Ромесбург
2001
Юта Валлей мужийн коллежийн захирал
АНУ
11
Камил Д.Идрис
2001
 
Дэлхийн оюуны өмчийн байгууллагын ерөнхийлөгч
Судан
12
Тацуяа Ивахаши
2001
 
Мияаконожо хотын захирагч
Япон
13
Дээрхийн гэгээнтэн Данзанжамц
2002
XIV Далай лам
Түвд
14
Н.Багабанди
2002
Монгол Улсын Ерөнхийлөгч
Монгол
15
М.М.Касьянов
2002
ОХУ-ын Ерөнхий сайд
ОХУ
16
С.М.Миронов
2002
ОХУ-ын Холбооны Хурлын Холбооны Зөвлөлийн дарга
ОХУ
17
Ричард Гоуэн
2003
 
Өмнөд Дакотагийн Уул Уурхай, Технологийн Их Сургуулийн ректор
АНУ
18
Роланд Верхе
2004
Гентийн их сургуулийн Органик химийн тэнхимийн эрхлэгч
Бельги
19
Ханс Алберт Аукес
2004
 
Дойче Телеком компанийн зохион бүтээлтийн хэлтсийн дарга
ХБНГУ
20
Ёохан-Дийтрих Ворнер
2005
Дармштатын Техникийн их сургуулийн захирал
ХБНГУ
21
Кил Саенг Чунг
2005
 
Конкугийн их сургуулийн ректор
БНСУ
22
Е.Б.Цой
2005
Новосибирскийн их сургуулийн гадаад харилцаа эрхэлсэн проректор
ОХУ
23
М.Глезнер
2006
Дармштатын Техникийн их сургуулийн, доктор профессор
ХБНГУ
24
Фүкүда Коүзү
2007
Бютек группын ерөнхийлөгч, Нагояа хот дахь Монгол улсын өргөмжит консул
Япон
25
Элизабет Герер
2007
Австрийн Боловсрол Соёл Шинжлэх Ухааны Яамны сайд
Австри
26
Сүн Юүн Сонь
2008
Монгол Улсын Боловсрол Соёл Шинжлэх Ухааны Яамны боловсролын асуудал эрхэлсэн зөвлөх
БНСУ
27
Ким Ён Квон
2008
Солонгос Монголын хамтарсан "Хүрээ" дээд сургуулийн захирал
БНСУ
28
Н.Энхбаяр
2009
Монгол Улсын Ерөнхийлөгч
Монгол
29
Икэда Дайсаку
2009
Сока Гаккай нийгэмлэгийн ерөнхийлөгч
Япон
30
Адачи Мамори
2009
Нагояа их сургуулийн профессор
Япон
31
Хамагүчи Мичинари
2010
Нагояа их сургуулийн ректор
Япон
32
Ханс-Дитер Албер
2010
Дармштат хотын Техникийн их сургуулийн профессор
ХБНГУ
33
Нассэр Сабах Аль- Ахмед
Аль- Сабах
2010
Кувейт улсын шейх, Эмирийн ордны эрхэлсэн сайд
Кувейт
34
П.Дамдин
2011
Монгол Улсын аж үйлдвэрийн гавъяат ажилтан
Монгол
35
Ирина Бокова
2011
Юнескогийн Ерөнхий нарийн бичгийн дарга
Болгар
36
Мүүн Хэ Сү
2011
Ёонсэй их сургуулийн профессор
БНСУ
37
Ч.Авдай
2013
Монгол улсын шинжлэх ухаан технологийн их сургуулийн профессор
Монгол
38
Ил Юун Чун
2013
Солонгосын Тээврийн Аюулгүй Байдлын Газрын Ерөнхийлөгч
БНСУ
39
Ц.Элбэгдорж
2014
Монгол Улсын Ерөнхийлөгч
Монгол

 

ШУТИС-д ажиллаж буй гадаад багш, мэргэжилтэн

д/д
Овог нэр
Улс
Үндсэн харъяа байгууллага
Хичээл, судалгааны чиглэл
Барилга,Архитектурын Сургууль / БАС/
1
Olivia Kummel
ХБНГУ
Германы GIZ байгууллага
судлаач
2
Matthias Burghardt
ХБНГУ
Лейпцигийн их сургууль
Архитектур мэргэжлийн багш, судлаач
Бизнесийн Удирдлага,Хүмүүнлэгийн Сургууль / БУХС/
4
Clarisse Figueiredo
Франц
Сайн дурын
Менежментийн хичээлийн багш
5
Mark Robert
БНХГУ
хувиараа
Менежментийн хичээлийн багш
Геологи, Уул Уурхайн Сургууль / ГУУС/
6
Hitoshi Hasegawa
Япон
Нагояа их сургууль
Хээрийн судалгааны төвд судлаач, мэргэжилтэн
7
Zhu Haying
БНХАУ
Шандуний их сургууль
Хятад хэлний багш
8
Naemura Kosuke
Япон
Сургуультай байгуулсан гэрээ
Хээрийн судалгааны судлаач, мэргэжилтэн
Дархан-Уул аймаг дахьТехнологийн Сургууль /ДаТС/
9
Kim Dun Han
БНСУ
 
KOICА
 
Англи хэлний багш
10
Kim Jin Il
АНУ
Англи хэлний багш
11
Park Sung nam
БНСУ
Мэргэжилтэн
12
Choi Sung gi
БНСУ
Хувиараа
Мэргэжилтэн
13
William Schlaack
АНУ
Энх Тайвны корпус
Англи хэлний багш
Механик, Тээврийн Сургууль /МТС/
14
Lee Ku Shig
БНСУ
KOICA
Мэргэжилтэн
15
Yasio Obekana
Япон
JICA
Мэргэжилтэн
Mэдээлэл, Холбооны Технологийн Сургууль /МХТС/
16
Kim Tae-Ho
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд ажилтан
17
Kim Ha-Yan
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд багш
18
Kim Jin Sung
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд инженер, багш
19
Cha Seung Hyun
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд багш
20
Jang Hyeong Won
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд багш
21
Jung Sung-In
БНСУ
Dankook/KOICA/
Mobile ICT төвд ажилтан
Үйлдвэрлэлийн ТехнологийнСургууль /ҮТС/
22
Jang Ji Hye
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
Хүнс, шим тэжээл судлалын төвийн мэргэжилтэн
23
Kim Sun Mi
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
Хүнс, шим тэжээл судлалын төвийн зөвлөх
24
Kim Min Jung
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
Хүнс, шим тэжээл судлалын төвийн мэргэжилтэн
25
Yoon Hyang Sook
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
“Meal Plus” загвар хоолны газрын менежер
26
Lee Young Ok
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
“Meal Plus” загвар хоолны газрын мэргэжилтэн
27
Ko Joo Young
БНСУ
WITH төрийн бус байгууллага
“Meal Plus” загвар хоолны газрын мэргэжилтэн
Эрчим Хүчний Сургууль /ЭХС/
28
Sven Henry
Kannenberg
ХБНГУ
Ганбургийн их сургууль
Электроникийн багш
Гадаад Хэлний Институт /ГХИ/
29
Zhang Zhenhui
БНХАУ
Ханбан Хятад хэлний
олон улсын зөвлөл
Хятад хэлний багш
30
Zhang Limin
БНХАУ
Хятад хэлний багш
31
Kamo Yoshiaki
Япон
Сайн дурын
Япон хэлний багш
32
Judy Emerson
АНУ
АНУ-ын Төрийн Департмент
Англи хэлний багш