2010-2011 оны хичээлийн жилд ажилласан профессорын багууд
№ |
Профессорын багийн нэр |
Тэргүүлэх профессорын нэр |
БАРИЛГЫН ИНЖЕНЕР, АРХИТЕКТУРЫН СУРГУУЛЬ |
||
1 |
Автозамын барилгын |
З. Биндэръяа |
2 |
Барилгын материалын технологийн |
Д. Сүнжидмаа |
3 |
Байгууламжийн шинжилгээ, зураг төслийн автоматжуулалтын |
П. Отгонбаяр |
4 |
Барилгын технологи, менежментийн |
Д. Очирбат |
5 |
Архитектурын |
И. Гончигбат |
6 |
Ус хангамж, халаалт, агаар сэлгэлтийн |
С. Чулуунхуяг |
7 |
Барилгын конструкцийн |
Я. Дүйнхэржав |
8 |
Геотехникийн |
Д. Дашжамц |
9 |
Инженерийн зураг зүйн |
Х.Тамир |
10 |
Гидравлик, усны барилга байгууламжийн |
Д. Басандорж |
ХЭЛНИЙ БОЛОВСРОЛЫН СУРГУУЛЬ |
||
11 |
Харьцуулсан хэл шинжлэл, нэр томъёо судлалын |
Т.Батбаяр |
12 |
Орос судлалын |
Г.Туяа |
13 |
Монгол судлалын |
Г.Томтогтох |
14 |
Англи хэл судлалын |
С.Дугармаа |
15 |
Япон хэл судлалын |
Д.Алтанцэцэг |
16 |
Солонгос судлал, хавсрага хэл шинжлэлийн |
Б.Дэдэрмаа |
ГЕОЛОГИ, ГАЗРЫН ТОСНЫ СУРГУУЛЬ |
||
17 |
Геофизик, геомэдээллийн |
Х.Цээдулам |
18 |
Геологийн |
О.Мөнхцэцэг |
19 |
Гидрогеологи, геоэкологийн |
М.Алей |
20 |
Нефть хийн |
Ж.Цэвээнжав |
21 |
Ашигт малтмалын |
С.Жаргалан |
22 |
Петрологи, минералогийн |
Б. Мөнхцэнгэл |
23 |
Өрөмдлөгийн |
Л.Төвхөө |
МАТЕРИАЛЫН ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ |
||
24 |
Аналитик химийн |
П.Мөнхбаатар |
25 |
Органик бус болон шинэ материалын технологийн |
И.Сүхбаатар |
26 |
Органик технологийн |
Б.Бямбагар |
27 |
Онолын физик ба загварчлалын |
Л.Хэнмэдэх |
28 |
Хэрэглээний физикийн |
Б.Түмэндэмбэрэл |
29 |
Агаар мандлын физик, экосистемийн |
Т.Улаанбаатар |
30 |
Хатуу биеийн физик, нанотехнологийн |
Г.Батдэмбэрэл |
МАТЕМАТИКИЙН СУРГУУЛЬ |
||
31 |
Дифференциал тэгшитгэлийн |
Ц.Сарантуяа |
32 |
Инженерийн математикийн |
Д. Буянтогтох |
33 |
Материалын эсэргүүцлийн |
Д.Ганбат |
34 |
Хэрэглээний механикийн |
Т.Намнан |
35 |
Машин эд анги, зохион бүтээлтийн |
Г.Чимэд-Очир |
36 |
Системийн динамик загварчлалын |
Б. Очирбат |
37 |
Хэрэглээний математик |
Д.Цэдэнбаяр |
МЕХАНИК ИНЖЕНЕРИЙН СУРГУУЛЬ |
||
38 |
Тээврийн логистик, менежментийн |
Б.Асралт |
39 |
Үйлдвэрлэлийн механикжуулалтын |
Г.Нарангэрэл |
40 |
Мехатроникийн |
Х.Буяннэмэх |
41 |
Дотоод шаталтын процессын |
Б.Баярсүрэн |
42 |
Онолын механикийн |
Ш.Бямбаа |
43 |
Аэро-гидромеханикийн |
Б.Батмөнх |
44 |
Машин үйлдвэрлэлийн |
М.Дэлгэрмаа |
45 |
Тээврийн хэрэгслийн |
Ц.Цэвэгжав |
ДАРХАНЫ ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ |
||
46 |
Силикатын технологийн |
С.Цэвэл |
47 |
Барилга инженерийн |
Ж. Амгалан |
48 |
Металлург, машин үйлдвэрлэлийн |
Ч.Ганзориг |
49 |
Компьютер, менежментийн |
С Галбадрах |
50 |
Хүнсний технологийн |
Ө.Гантогоо |
51 |
Хүмүүнлэгийн ухааны |
Б.Баясгалан |
КОМПЬЮТЕРИЙН ТЕХНИК, МЕНЕЖМЕНТИЙН СУРГУУЛЬ |
||
52 |
Компьютерийн техникийн |
С.Байгалтөгс |
53 |
Програмчлалын технологийн |
А.Эрдэнэбаатар |
54 |
Эдийн засаг, санхүүгийн |
Б. Энхтуяа |
55 |
Менежментийн |
Г. Батхүрэл |
56 |
Маркетинг, үйлдвэрлэлийн |
Л.Оюунцэцэг |
57 |
Эконометрик, үйлдлийн судалгааны |
Я.Базарсад |
58 |
Компьютерийн системийн хамгааллын |
Ө.Эсболд |
59 |
Мэдээллийн системийн |
Ц.Ганбат |
ҮЙЛДВЭРЛЭЛИЙН ТЕХНОЛОГИ, ДИЗАЙНЫ СУРГУУЛЬ |
||
60 |
Технологийн менежментийн |
С.Төгс |
61 |
Хөнгөн үйлдвэрийн машин судлал, хэвлэлийн технологийн |
Л.Удвал |
62 |
Арьс, шир судлалын |
Ж.Оюунтүлхүүр |
63 |
Ой модны технологийн |
Ч.Ганбаатар |
64 |
Нэхмэлийн технологийн |
Д.Энхтуяа |
65 |
Үйлдвэрлэлийн дизайны |
Д.Цолмонбаатар |
66 |
Нэхмэлийн дизайны |
Д.Энхтуяа |
67 |
Хувцас судлал, дизайны |
М.Баяр |
68 |
Нэхмэлийн хими, нанотехнологийн |
Р.Мядагмаа |
МЭДЭЭЛЭЛ, ХОЛБООНЫ ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ |
||
69 |
Тоон дохионы боловсруулалт ба микропроцессорын системийн |
Б.Дамдинсүрэн |
70 |
Утасгүй холбоо ба өргөн нэвтрүүлгийн технологийн |
Б.Отгонбаяр |
71 |
Электрон техникийн |
Б.Зоригтбаатар |
72 |
Холбооны сүлжээ,холболтын технологийн |
З.Буянхишиг |
73 |
Мэдээллийн технологийн |
Ц.Баатархүү |
74 |
Мэдээлэл, холбооны удирдлага, эдийн засгийн |
О.Балдангомбо |
75 |
Мэдээллийн сүлжээ |
Н.Эрдэнэхүү |
ХҮНС, БИОТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ |
||
76 |
Хүнсний технологи, чанар, аюулгүй байдлын |
Б.Энхтуяа |
77 |
Хүнс, хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний менежментийн |
Г.Гантөмөр |
78 |
Хоол үйлдвэрлэл, шим судлалын |
Г.Энхтайван |
79 |
Биотехнологийн |
Ц.Энхтуул |
80 |
Хоол, хүнс үйлдвэрлэлийн машин аппарат, хөргөлтийн системийн |
Б.Найгалмаа |
НИЙГМИЙН ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ |
||
81 |
Философи, соёл судлалын |
А.Энхбаатар |
82 |
Түүх, аялал жуучлалын |
Н.Галиймаа |
83 |
Нийгмийн ажил |
Т.Амаржаргал |
УУЛ УУРХАЙН ИНЖЕНЕРИЙН СУРГУУЛЬ |
||
84 |
Уурхайн технологийн |
С.Цэдэндорж |
85 |
Уурхайн машин, тоног төхөөрөмжийн |
Ц.Нанзад |
86 |
Уурхайн цахилгаан, тоног төхөөрөмжийн |
Б.Эрдэнэцэцэг |
87 |
Ашигт малтмалын бутлалт, боловсруулалтын |
Б.Алтантуяа |
88 |
Уурхайн менежмент, тогтвортой хөгжлийн |
Л.Пүрэв |
89 |
Геодези, маркшейдерийн |
Д. Оюунцэцэг |
ЭРЧИМ ХҮЧНИЙ ИНЖЕНЕРИЙН СУРГУУЛЬ |
||
90 |
Үйлдвэрийн экологи,сэргээгдэх эрчим хүчний |
Х.Энхжаргал |
91 |
Дулаан хангамж, автоматжуулалтын |
Б.Намхайням |
92 |
Дулаан дамжуулалт, термодинамикийн |
С. Батмөнх |
93 |
Цахилгаан систем, эрчим хүчний удирдлагын |
Д.Содномдорж |
94 |
Цахилгаан хангамж, өндөр хүчдлийн |
Б. Сэргэлэн |
95 |
Электроникийн системийн |
Д.Халзаа |
96 |
Цахилгаан системийн автоматжуулалтын |
Ч.Нацагдорж |
Профессорын баг 96