Япон усын Шиншү их сургуулийн оюутан солилцооны хөтөлбөр

Япон улсын Шиншү их сургууль болон ШУТИС хооронд байгуулсан Оюутан солилцооны гэрээний хүрээнд Оюутан солилцооны хөтөлбөр зарлагдаж байна. Хөтөлбөрт хамрагдах хүсэлтэй оюутны сургалтын төлбөрийг Шиншү их сургууль хариуцах ба түрээсийн байр, онгоцны билетийн зардал болон амьжиргааны зардлыг оюутан өөрөө хариуцна. Тус оюутан солилцооны хөтөлбөрт хамрагдах хүсэлтэй бакалаврын болон ахисан түвшний оюутнуудын материалыг хүлээж авч байна.

Оюутан солилцооны хөтөлбөрт тавигдах ерөнхий шаардлага:

• ШУТИС-ийн зэргийн хөтөлбөрт 2 ба 3-р курсын оюутан байх,
  • Хувийн зардлаар сурах чадвартай гэдгийг батлах Санхүүгийн баталгаа, өөрийн эсвэл батлан даагчийн банкны баталгаа:
    • Дансны эцсийн үлдэгдэл 1,500,000₮ ба түүнээс дээш /оюутан солилцооны хөтөлбөрт хамрагдах хугацаа 6 сар хүртэл/
    • Дансны эцсийн үлдэгдэл 2,500,000₮ ба түүнээс дээш /оюутан солилцооны хөтөлбөрт хамрагдах хугацаа 12 сар хүртэл/
  • Шиншү их сургууль их сургуулиас явуулах төрөл бүрийн санал асуулгад идэвхтэй ороцлох
  • Суралцагчийн үнэлгээний голч дүн 3.0 ба түүнээс дээш байх,
  • Япон хэл дээр суралцагч,  JLPT N1 буюу дүйцэх хэмжээний мэдлэгтэй байх (Япон хэлний оюутан солилцооны хөтөлбөрт хэлний мэдлэг шаардахгүй).

Доорх линкээр орон солилцооны хөтөлбөрийн дэлгэрэнгүй танилцуулга болон Шиншү их сургуулиас зарлагдсан 2 төрлийн оюутан солилцооны хөтөлбөрт тавигдах шаардлагуудтай танилцана уу.

Хэрэв шаардлагад нийцэж байвал nomin@must.edu.mn хаягаар доорх материалуудыг Pdf хэлбэрээр нэг файл болгон 2023 оны 09 дүгээр сарын 09-ний өдөр 23:59 цагаас өмнө явуулна уу. (Subject хэсэгт Shinshu -Student exchange гэж бичээд өөрийн нэр, утасны дугаараа бичнэ үү.)

Бүрдүүлэх материал:

1. Academic Transcript

2. Passport Copy

3. Financial Supporter's Certificate of Bank Deposit

4. Evidence of Language Proficiencyif available

5. Letter of Recommendation

6. Study Plan

*Please note that all required documents should be written in English or Japanese. Please attach a translated version into English or Japanese if a documents written in a language other than English or Japanese.

Бүрдүүлсэн материалыг Гадаад харилцаа, хамтын ажиллагааны албан дээр шалгаруулан, Шиншү их сургууль руу нэг Оюутны нэр дэвшүүлсэн бичгийг явуулна. Түүний дараа тэнцсэн тохиолдолд оюутны мэйл хаяг руу нь Шиншү их суруулиас шалгаруулалтын хариу и-мэйл очно. Имэйлийн дагуу материалаа бүрдүүлнэ.

Гадаад харилцаа, нийгмийн түншлэлийн алба

11-329081 (Номинтой холбогдох)

ШУТИС-ийн төв байрны 218 тоот