ШУТИС 60 жилийн ойн нэрэмжит багш ажилчдын спортын наадам 2019 амжилттай зохион байгуулагдлаа


1-р сар. 18, 2019, 5:53 a.m.

ШУТИС-ийн 60 жилийн ойн нэрэмжит багш ажилчдын спортын наадам Волейбол, Шатар, Ширээний теннис, Биллиард, Ажлын байрны дасгал, Сагсан бөмбөгийн (6) төрлөөр 2019 оны 01 дүгээр сарын 09/16-ны өдрүүдэд зохион байгуулагдлаа. Спортын наадамд нийт 14 бүрэлдэхүүн сургуулиудын 420 гаруй тамирчид оролцсон бөгөөд нээлт, хаалтын ажиллагаанд ШУТИС-ийн захирлын зөвлөл бүрэн бүрэлдэхүүнээрээ оролцож ШУТИС-ийн Захирал Доктор (Ph.D), Профессор Б. Очирбат үг хэллээ. Хаалтын ажиллагаа дээр ГУУС-ийн Ширээний теннисний тамирчин Х.Оюунбилэг багш МУ-ын Спортын дэд мастер цол хүртсэнийг ШУТИС-ийн Захирал Доктор (Ph.D), Профессор Б. Очирбат гардууллаа. Спортын наадамд оролцож уян хатан, авхаалж самбаа, тэсвэр, тэвчээр, хурд, хүчээ сорин өрсөлдсөн бүрэлдэхүүн сургуулиудын спортын төрөл тус бүрээр дүнг танилцуулж байгааг хүлээн авна уу:

Волейбол (эмэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль М.Сарантуяа ахлагчтай (БУХС)
2-р байрт Мөнгөн медаль П.Түмэнгэрэл ахлагчтай (ЭХС)
3-р байрт Хүрэл медаль Ч.Ням ахлагчтай (ХШУС)

Волейбол (эрэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль О.Баярбат ахлагчтай (ОрТС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Г.Бат-Очир ахлагчтай (ХШУС)
3-р байрт Хүрэл медаль Б. Батзолбоо ахлагчтай (МХТС)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Биллиард

1-р байрт Алтан медаль Б.Очирбат, Ж..Арслан (Захиргаа)
2-р байрт Мөнгөн медаль Д.Цолмонбаатар, И.Базаррагчаа (МехТС)
3-р байрт Хүрэл медаль Л.Пүрэв, Б.Батболд (ГУУС)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Теннис

Ганцаарчилсан төрөлд (эмэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль Х.Оюунбилэг (ГУУС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Р.Баярмаа  (МХТC)
3-р байрт Хүрэл медаль Д.Баясгалан (ДаТС)

Ганцаарчилсан төрөлд (эрэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль Д.Ганбат (МехТС)
2-р байрт Мөнгөн медаль М.Амаржаргал  (ХШУС)
3-р байрт Хүрэл медаль  А.Эрдэнэболд (ОрТС)

Багийн төрөлд

1-р байрт Алтан медаль Д.Ганбат ахлагчтай (МехТС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Х.Мөнхбаяр ахлагчтай (ДаТС)  
3-р байрт Хүрэл медаль Я.Базарсад ахлагчтай (ХШУС)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шатар

Ганцаарчилсан төрөлд (эмэгтэй)

1-р байрт #Алтан медаль У.Уранчимэг (ОрТС)
2-р байрт #Мөнгөн медаль Д.Баярмаа  (ЕНИ)
3-р байрт #Хүрэл медаль Э.Байгаль (ЭХС)

Ганцаарчилсан төрөлд (эрэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль Ө.Цэрэн (ХШУС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Л.Тамир  (ДаТС)
3-р байрт Хүрэл медаль Л.Орхон (ГУУС)

Багийн төрөлд

1-р байрт Алтан медаль Б.Энхтөгс ахлагчтай (МХТС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Ч.Батхүрэл  ахлагчтай (МехТС)
3-р байрт Хүрэл медаль Д.Баярмаа ахлагчтай (ЕНИ)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ажлын байрны дасгалын багийн төрөлд

1-р байрт Алтан медаль Хэрэглээний Шинжлэх Ухааны Сургуулийн баг
2-р байрт Мөнгөн медаль ШУТИС-ийн Захиргааны баг
3-р байрт Хүрэл медаль Эрчим Хүчний Сургуулийн баг

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сагсан бөмбөг (эмэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль Д. Цэгмид ахлагчтай (Ор-ТС)
2-р байрт Мөнгөн медаль Г. Удвал ахлагчтай (МехТС)
3-р байрт Хүрэл медаль Ц. Дэлгэрмаа ахлагчтай (ЭХС)

Сагсан бөмбөг (эрэгтэй)

1-р байрт Алтан медаль О.Баатарзоригт ахлагчтай (ХШУС)
2-р байрт Мөнгөн медаль О. Цогбаяр ахлагчтай (ЭХС)
3-р байрт Хүрэл медаль Э. Баасансүх ахлагчтай (Да-ТС) тус тус шалгарч байгууллагын дүнгээр:

Волейбол (эмэгтэй) шилдэг тоглогчоор

Бизнесийн удирдлага хүмүүнлэгийн сургуулийн тамирчин А.Болормаа

Волейбол (эрэгтэй) шилдэг тоглогчоор

Орхоны Технологийн Сургуулийн тамирчин Д.Болд

Сагсан бөмбөг (эмэгтэй) шилдэг тоглогчоор

Орхоны Технологийн Сургуулийн тамирчин Д. Цэгмид

Сагсан бөмбөг (эрэгтэй) шилдэг тоглогчоор

Хэрэглээний Шинжлэх Ухааны Сургуулийн тамирчин О. Баатарзоригт

БАЙГУУЛЛАГЫН ДҮНГЭЭР:

1-р байрт Хэрэглээний Шинжлэх Ухааны Сургуулийн
                 Д. Ганхуяг захиралтай хамт олон

2-р байрт Механик Тээврийн Сургуулийн
                 Д. Цолмонбаатар захиралтай хамт олон

3-р байрт Орхоны Технологийн Сургуулийн тамирчин
                 Д. Зоригтхүү захиралтай хамт олон шалгарсан байна.

Эв нэгдэл, авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдсөн бүх бүрэлдэхүүн сургуулиуддаа Спортын өндөр амжилт хүсье!!!

#БАЯРЛАЛАА #БАС #ДАХИН #БАЯРЛАЛАА

#Хамтын_хүч_ШУТИС

БАГШИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

БИЕИЙН ТАМИР СПОРТЫН ТЭНХИМ

Бүрэлдэхүүн сургуулиудын нэгдсэн дүнг эцсийн байдлаар танилцуулж байна.

Эв нэгдэл, авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдсөн бүх бүрэлдэхүүн сургуулиуддаа Спортын өндөр амжилт хүсье!!!

#Хамтын_хүч_ШУТИС